Про наміри щодо обгрунтування зміни тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в селищі Зарічне

В с. Зарічне, у сфері надання комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, виробником і виконавцем таких послуг є комунальне підприємство «Комишуваський комунальник» Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області (далі КП «Комишуваський комунальник»).

Діючі тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення були встановлені рішенням виконавчого комітету Комишуваської селищної ради від 23.02.2018 №7 та введені в дію з 01.04.2018 року.

У зв’язку із збільшенням тарифу на електроенергію, зростанням розміру мінімальної заробітної плати,  збільшенням ставок податків,  надання даних послуг є збитковим. З метою забезпечення надійного та безперебійного надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення КП «Комишуваський комунальник» здійснив проект коригування тарифів на ці послуги..

– перший чинник, який суттєво впливає на підвищення тарифу – це Закон про ринок електричної енергії, через який збільшились витрати підприємства на електрику.

– збільшення з 01.04.2018 ціни на електроенергію до 2,3 грн./кВтг без урахування ПДВ (у діючому тарифі 1,94754 грн./міс.).

-підвищення з 01.12.2019 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2102 грн. на місяць (у діючому тарифі 1762 грн./міс.), який є основою при формуванні окладів та тарифних ставок;

В зв’язку з вище наведеними факторами та з урахуванням того, що з 10.06.2018 вводиться в дію новий Закон України «Про житлово-комунальні послуги», яким вводяться нові назви послуг, які надає наше підприємство, а саме: «послуги з централізованого водопостачання та водовідведення», до виконавчого комітету Комишуваської селищної ради подані розрахунки коригування діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, встановлені рішенням виконавчого комітету Комишуваської селищної ради № 47 від 23.02.2018.

Введення скоригованих тарифів планується з 01.01.2020 року.

Порівняльна таблиця  основних факторів за якими здійснюється коригування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення

Найменування фактору Діючі тарифи Скориго-вані тарифи Зміна фактора в натураль-них одиницях Зміна фактора, %
Електроенергія, грн./кВтг без ПДВ 1,94754 2,3 0,3525 18,1
Прожитковий мінімум для працездатних осіб, грн./міс. 1762 2102 340 19,3
Мінімальна заробітна плата 3723 4723 1000 26,86

Порівняльна таблиця діючих і скоригованих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення

Категорія споживачів Діючі тарифи, грн./м3 Скориго-вані тарифи, грн./м3 Зміна тарифів, грн./м3
Водопостачання
Населення 18,361 25,36 6,999
Інші споживачі 18,361 25,62 7,259
Водовідведення
Населення 16,68 23,71 7,03
Інші споживачі 16,68 23,71 7,03

В зв’язку із вищевикладеним, КП «Комишуваський комунальник» має намір здійснити коригування тарифів, з приводу чого, згідно діючого законодавства, звернулось до органів місцевого самоврядування для встановлення скоригованих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

«Підвищення тарифу – це не бажання КП «Комишуваський комунальник». Це виробнича необхідність і навіть обов’язок підприємства, згідно чинного законодавства. Ми змушені реагувати на зміни на ринку енергоносіїв та інші, через які зростають витрати підприємства»

Зауваження та пропозиції протягом 7 календарних днів з дня опублікування інформації про наміри здійснити зміну тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, надавати до КП «Комишуваськиц комунальник» за адресою: пров. Смірнова, 3, смт.Комишуваха,    тел. 60-2-15.

Адміністрація КП «Комишуваський комунальник»