Сьогодні православна церква відзначає Успіння Пресвятої Богородиці

Сьогодні, 28 серпня, православна церква відзначає Успіння Пресвятої Богородиці. Це одне із 12 найважливіших, після Великодня, свят церковного року. Йому завжди передує двотижневий Успенський піст. У народі це свято ще відоме як Перша Пречиста.

Свято Успіння Пресвятої Богородиці присвячене закінченню земного життя святої Діви Марії та її безболісному переходу до життя вічного. За християнською традицією називається успінням, а не смертю. Вважається, що Свята Марія всього лише заснула, щоб через три дні прокинутися й переселитися в небесне житло.

За церковними переказами, Матері Божій під час молитви на місці вознесіння Ісуса Христа явився архангел Гавриїл і сповістив її про близьку кончину та перехід у вічність. У вказаний день апостоли, які проповідували християнство по світу, дивовижним чином зібралися в Єрусалимі біля ложа Богородиці, аби попрощатися з Дівою Марією і здійснити її поховання. Сам Спаситель в оточенні ангелів зійшов до Богородиці, щоб забрати її душу із собою.

На Першу Пречисту обов’язково слід піти до церкви. У народі прийнято святити насіння та колоски пшениці з нового врожаю, щоб “Успіння-матінка” благословила працю селян й уберегла зібраний урожай від пожежі та дощу. У храмі треба поставити свічку за всіх рідних і близьких. Також треба неодмінно помолитися за здоров’я найближчих людей, особливо – дітей. Предки вірили, що цього дня Матір Божа особливо чутливо дослухається до молитов за дітей. У Пресвятої варто попросити про захист, лікування й подякувати їй за заступництво.

Цього дня слід займатися доброчинністю: роздати милостиню, нагодувати голодних, а також надати допомогу нужденним. Найголовніше – дарувати радість іншим людям. Свято Успіння найкраще провести у колі родини за урочистою трапезою. Прийнято, щоб на святковому столі був освячений хліб зі свіжого борошна. Іншу випічку не їли, поки не скуштували освяченого хліба. Вважається гріхом впустити шматок або навіть його крихти, а той, хто наступить на них, прирече себе на біду.

Парам, які планують одружитися, варто планувати весілля на 28 серпня. Після свята Успіння Богородиці починається період сватання, тому хлопці надсилають до батьків обраниці сватів. За повір’ями, якщо батьки домовляться про весілля на Першу Пречисту, то молоді проживуть довге життя в мирі та злагоді.

На Успіння заборонено виконувати будь-яку роботу в городі або в будинку. Цього дня не слід лихословити, конфліктувати й сваритися, а також не думати про погане.