Про наміри щодо обгрунтування зміни тарифів на послуги з централізованого водопостачання в с. Григорівське, с. Тарасівка, с. Вільне, с. Кирпотине на 2020 рік

В с. Григорівське, с. Тарасівка, с. Вільне, с. Кирпотине у сфері надання комунальних послуг з централізованого водопостачання, виконавцем таких послуг є комунальне підприємство «Комишуваський комунальник» Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області (далі КП «Комишуваський комунальник»).

Діючі тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення були встановлені рішенням виконавчого комітету Комишуваської селищної ради від 23.02.2018 №7 та введені в дію з 01.04.2018 року та від 11.10.2018 року № 304  і вступив в дію 01.11.2018 року.

У зв’язку із збільшенням тарифу на покупну воду в КП «Облводоканал» ЗОР, зростанням розміру мінімальної заробітної плати,  надання даної послуги є збитковим. З метою забезпечення надійного та безперебійного надання послуги з централізованого водопостачання КП «Комишуваський комунальник» здійснив проект коригування тарифів на послугу.

– збільшення з 05.02.2020 р. ціни на покупну воду:

– с. Григорівське  на рівні 5,89 грн./куб.м., на сьогоднішній день підвищено вартість до 9,21 грн.(без ПДВ), тобто зростання відбулося на рівні 56,4%.

– с. Тарасівка, с. Вільне, с. Кирпотине на рівні 7,65 грн./куб.м., на сьогоднішній день підвищено вартість до 9,21 грн.(без ПДВ), тобто зростання відбулося на рівні 20,4%.

– підвищення з 01.12.2019 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2102 грн. на місяць (у діючому тарифі 1762 грн./міс.), який є основою при формуванні окладів та тарифних ставок;

– підвищення розміру мінімальної заробітної плати  – 4723 грн., передбаченого Законом України: „Про Державний бюджет України на 2020 рік” та прожиткового мінімуму на рівні 2102,00 грн., що спричинило до збільшення посадових окладів працівників. виходячи із  положень Галузевої угоди  і колективного договору. У діючих тарифах врахована мінімальна заробітна плата в розмірі 3723 грн. збільшення складає 26,86%.

В зв’язку з вище наведеними факторами нашим підприємством до виконавчого комітету Комишуваської селищної ради подані розрахунки коригування діючих тарифів на послугу з централізованого водопостачання, встановлені рішенням виконавчого комітету Комишуваської селищної ради № 47 від 23.02.2018р. та від 11.10.2018 року № 304.

Введення скоригованих тарифів планується з 01.04.2020 року.

Діючий тариф на послуги з централізованого водопостачання, становить: для населення с. Григорівське — 17,818 грн. за 1 куб.м. (з податком на додану вартість), новий тариф 18,17 грн.за 1 куб.м. (без податку на додану вартість), 21,80 грн. за 1 куб.м. (з податком на додану вартість), що на 3,982 грн. більше від діючого тарифу; для с. Тарасівка, с. Вільне, с. Кирпотине – 16,95 грн. за 1 куб.м. (з податком на додану вартість), новий тариф – 18,17 грн. за 1 куб.м. (без податку на додану вартість), 21,80 грн. за 1 куб. м. (з податком на додану вартість), що на 4,85 грн. більше від діючого тарифу.

В зв’язку із вищевикладеним, КП «Комишуваський комунальник» має намір здійснити коригування тарифів, з приводу чого, згідно діючого законодавства, звернулось до органів місцевого самоврядування для встановлення скоригованих тарифів на послуги з централізованого водопостачання.

«Підвищення тарифу – це не бажання КП «Комишуваський комунальник». Це виробнича необхідність і навіть обов’язок підприємства, згідно чинного законодавства. Ми змушені реагувати на зміни через які зростають витрати підприємства»

Зауваження та пропозиції протягом 7 календарних днів з дня опублікування інформації про наміри здійснити зміну тарифів на послуги з централізованого водопостачання, надавати до КП «Комишуваськиц комунальник» за адресою: пров. Смірнова, 3, смт.Комишуваха,    тел. 60-2-15.

Адміністрація КП «Комишуваський комунальник»