Про виїзд на ПМЖ до інших держав

Комишуваська селищна рада Оріхівського району Запорізької області інформує громадян, що зняття з реєстрації за місцем проживання осіб, які вибувають на постійне місце проживання до іншої держави можливе лише при наданні заявником повідомлення виданого територіальним органом ДМС, про прийняте рішення в задоволенні клопотання заявника про отримання дозволу на виїзд на постійне проживання за кордон.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 № 152 «Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм, його тимчасового затримання та вилучення» особа може оформити дозвіл на виїзд на постійне проживання за кордон, подавши особисто до територіального підрозділу УДМС України за місцем реєстрації необхідні документи.

Окремо слід зазначити, що заявники також мають змогу оформити залишення на постійне проживання за кордоном згідно з Наказом МЗС від 22.11.1999 року № 201 «Порядок розгляду в дипломатичних представництвах або консульських установах України за кордоном клопотань громадян України, які виїхали за її межі тимчасово, про залишення на постійне місце проживання за кордоном», подавши всі необхідні документи до консульської установи України за кордоном. В такому випадку рішення про задоволення клопотання заявника про отримання дозволу на залишення на постійне проживання за кордоном приймає Консульська установа України за кордоном, про що до територіального органу ДМС надсилається повідомлення. Зважаючи на зазначене, при зверненні особи для зняття з реєстраційного обліку за місцем проживання до іноземної держави, заявником може подаватися  «Рішення про задоволення клопотання про залишення на постійне проживання» видане Консульською установою України за кордоном, яке обов’язково має містити підпис керівника консульської установи та печатку.