Голова громади Юрій Карапетян взяв участь у засіданні колегії обласної державної адміністрації

Сьогодні, 15 березня, 2019 року, голова Комишуваської селищної ради Юрій Карапетян взяв участь у засіданні колегії обласної державної адміністрації під керівництвом голови ОДА Костянтина Бриля. У  заході взяли участь генеральний директор Директорату територіального та місцевого розвитку Секретаріату Кабінету Міністрів України Олександр Клименко та головний спеціаліст експертної групи взаємодії з регіонами Директорату територіального та місцевого розвитку Секретаріату Кабінету Міністрів України Катерина Авраменко.

Першим питанням члени колегії розглянули стан матеріально-технічного та організаційного забезпечення виборчого процесу в Запорізькій області на виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко розповіла, що на території Запорізької області працюють дев’ять  окружних виборчих комісій, які забезпечені всім необхідним для здійснення своїх повноважень згідно із встановленими ЦВК нормами. Зауважень з боку окружних виборчих комісій на сьогодні не надходило. Всі дільничні виборчі комісії –  1057 звичайних і 65 спеціальних – забезпечені приміщеннями для роботи і голосування згідно з нормативами, визначеними ЦВК.

Окрему увагу відповідальних осіб керівник апарату облдержадміністрації звернула на забезпечення реалізації виборчого права особами з особливими потребами та безпеку громадян і об’єктів під час виборів, забезпечення безперебійної роботи телефонних ліній на виборчих дільницях, охорони виборчих дільниць, виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації та експлуатації виборчих скриньок. Так, напередодні виборчої кампанії на території області проведено повну інвентаризацію виборчих скриньок, перевірено їх стан, здійснено необхідний ремонт. На відповідальному зберіганні в області знаходиться 4754 великих і 2791 малих виборчих скриньок.  За нормативами, встановленими ЦВК, для забезпечення виборчих дільниць області потрібно 3582 великих і 2735 малих виборчих скриньок, тобто виборчими скриньками на виборах Президента України Запорізька область забезпечена повною мірою.

Стосовно фінансування проведення виборів Президента України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виготовлення органами ведення Державного реєстру виборців списків виборців та іменних запрошень для підготовки та проведення голосування на виборах Президента України у 2019 році» Запорізькій області виділено 190 950 грн., у т.ч. на районні державні адміністрації – 78 850 грн., виконавчі комітети Бердянської, Запорізької, Мелітопольської та Енергодарської міських рад – 112 100 грн.

Зінаїда Бойко також повідомила, що за станом на 12 березня ЦВК зареєструвала 635 офіційних спостерігачів від іноземних держав і міжнародних організацій на чергових виборах Президента України 31 березня  2019 року.

Серед завдань, на яких акцентувала увагу Зінаїда Бойко – необхідність забезпечення у день голосування 31 березня 2019 року своєчасного відкриття виборчих дільниць. Адже у ніч проти 31 березня країна переходить на літній час, тобто годинники переводяться на годину вперед, що може якимось чином вплинути на своєчасність відкриття виборчих дільниць. Важливими також є: контроль за всіма системами життєзабезпечення територій; транспортне сполучення; своєчасне реагування на всі позаштатні ситуації; громадська безпека та порядок, охорона виборчих дільниць; посилені патрулі, своєчасне реагування на порушення громадського порядку, підвищена увага до можливих провокацій на виборчих дільницях, а також неприпустимість проведення будь-якої агітації на шляху до виборчих дільниць або при вході на дільниці.

Під час колегії очільник області підписав розпорядження щодо посилення фінансового контролю у бюджетній сфері. Таке рішення одностайно підтримали члени колегії облдержадміністрації за результатами розгляду питання про стан фінансово-бюджетної дисципліни в Запорізькій області за 2018 рік.

Начальник управління Східного офісу Держаудитслужби в області Геннадій Ващенко представив колегії звіт про стан фінансово-бюджетної дисципліни. Так, за 2018 рік Управлінням Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області проведено 56 контрольних заходів, у ході яких встановлено порушення фінансово-бюджетної дисципліни. За результатами ревізій Управлінням Східного офісу Держаудитслужби в області вжито заходи, що забезпечили усунення порушень на суму 62,3 млн. грн., у тому числі у використанні бюджетних коштів на суму 31,45 млн. грн. З цієї суми кошти місцевих бюджетів складають  7,87 млн. грн.

Підготовлено за матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.