Активізація сезонної фази розвитку саранових
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про захист рослин», у випадку виявлення вогнищ розвитку особливо небезпечних шкідників, недопущення масового поширення шкідливих організмів та з метою їх локалізації та ліквідації необхідно вживати заходи реагування. У разі виявлення небезпечних комах суб’єкти господарювання всіх форм власності у відповідності до ст. 18 Закону України «Про захист рослин», зобов’язані негайно повідомити про це Головному управлінню Держпродспоживслужби в Запорізькій області та терміново вжити заходів щодо обробки посівів, угідь та земель несільськогосподарського призначення із дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин. А також негайно повідомити прилеглі до відповідної території сільськогосподарські підприємства, з метою залучення їх до заходів спрямованих на ліквідацію осередків шкідника.
Прус може активно перелітати на декілька кілометрів, в разі вітряної погоди переноситься на великі відстані. Шкода яку завдає посівам сарана італійський прус: в якості харчування сарана їсть листя, стебла, квіти рослин, також під час масової міграції може бути знищений весь посів в самі короткі терміни, недобір урожаю може становити від 25% до 100%.
Ефективні заходи боротьби з небезпечним шкідником це застосування інсектицидів відповідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні» («Хлорпірівіт-агро» КЕ, «Хантар» КЕ, «Ф’юрі» BE, «Флоксен 247 SC» або інші).