УВАГА! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ!

У зв’язку з погіршенням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней (АЧС) на території с. Щасливе Запорізького району Запорізької області та з метою мінімізації ризиків розповсюдження вказаного захворювання на території Комишуваської селищної ради Запорізького району Запорізької області, нагадуємо:
Африканська чума свиней – гостра вірусна хвороба свиней, яка перебігає блискавично, гостро, підгостро або навіть безсимптомно і характеризується гарячкою, важким диханням, кашлем, втратою апетиту, синюшністю шкіри на вухах та п’ятачку, паралічами, проносами з кров’ю, різкою слабкістю та високою смертністю серед захворілих тварин (до 100 %).
Людина цим захворюванням не хворіє!!!
Варто зазначити, що частіше за все, при розслідуванні спалахів АЧС на території України, виявлялось, що збудник хвороби був занесений до домашніх свиней їх власником на взутті, знарядді догляду або з кормами, що були принесені з лісу або з інших місць, де можуть перебувати дикі тварини.
Зараження поголів’я свиней АЧС може відбуватися:
шляхом безпосереднього контакту з хворою твариною;
через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, транспортні засоби;
перенесенням збудника бродячими тваринами, птахами, а також обслуговуючим персоналом;
при згодовуванні харчових відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин;
при порушенні ветеринарно-санітарних вимог при транспортуванні тварин.
Для захисту поголів’я від АЧС необхідно вживати заходи біозахисту, а саме:
Утримуйте свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх контакту з іншими тваринами, сторонніми людьми;
Не утримуйте в одному приміщенні зі свинями інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір;
При вході у приміщення, де утримуються свині, обладнайте дезкилимки;
При обслуговуванні свиней використовуйте лише окремий одяг, взуття та інвентар;
Не годуйте свиней рештками зі свого столу та помиями. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятіть їх упродовж 20 хв. перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати;
Не використовувати для напування тварин воду із природних водойм, до яких мають доступ дикі тварини;
Ретельно та комплексно боріться з мишовидними гризунами;
Проводьте щоденний клінічний огляд всіх свиней з метою виявлення можливого захворювання;
Зберігайте високу санітарну культуру господарювання, не намагайтеся несанкціоновано перевезти живих та забитих тварин без ветдокументів;
Забезпечте повноцінне обслуговування свиней ветеринарними спеціалістами аж до забою;
Повідомляти лікаря ветеринарної медицини, про загибель свиней та не викидати трупи тварин, відходи від їх утримання і переробки на смітники, лісопосадки, узбіччя доріг.