Запоріжжя, з робочим візитом, відвідала  Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе

За участю Віце-прем’єр-міністра Іванни Климпуш-Цинцадзе, голови ЗОДА Костянтина Бриля  в  ВЦ «Козак Палац» відбулася регіональна конференція на тему «Євроінтерграція: сила можливостей». В конференції взяв участь голова Комишуваської селищної ради Юрій Карапетян.

Учасники регіональної конференції відзначили, що останні два роки стали визначальними для європейської інтеграції України. Так у 2017 році Україна отримала безвізовий режим із країнами ЄС. Остаточна ратифікація Угоди про асоціацію та набуття чинності додаткових торговельних преференцій ЄС безперечно дали позитивні наслідки для українського експорту та cтворюють усі передумови для подальшого збільшення експорту з країнами ЄС у 2019-2021 роках. Внесення змін до Конституції Україні, які закріпили курс на повноправне членство в ЄС та НАТО, свідчать про те, що незмінним пріоритетом внутрішньої та зовнішньої політики України залишається європейська та євроатлантична інтеграція. Вже сьогодні результати виконання Угоди про асоціацію є відчутними, а вигоди — помітними. У 2017 році експорт до країн ЄС зріс на 27%, у 2018 році — на 5%. Частка експорту до країн ЄС у 2018 році складає 27%, у 2017 році – 29%.

Звертаючись до учасників конференції, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив, що Запорізька область вкотре підтвердила свій статус регіону, який формує експортний потенціал України, посідаючи 4 місце за обсягами експорту товарів (7,1%) та 6 місце (3,1%) за обсягами імпорту товарів.

Також очільник регіону зазначив, що нині на базі Запорізької торгово-промислової палати активно працює Центр підтримки бізнесу м. Запоріжжя, який реалізується за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business, спрямованого на підвищення конкурентоспроможності та рентабельності українських МСП шляхом надання консультацій та зміцнення потенціалу.

Наразі країни Європейського союзу є лідерами за обсягами серед інвесторів Запорізького регіону. Зокрема, серед найбільших інвесторів присутні Нідерланди, Естонія, Словаччина, Швеція та Кіпр. На сьогодні загальний обсяг прямих іноземних інвестицій за 2018 рік становить 902 млн дол. США, з них 698 млн дол. США з країн Європейського союзу (77,3%). Також Запорізька область активно працює в напрямку залучення міжнародної технічної допомоги з країн ЄС.

Крім цього, в рамках регіональної конференції «Євроінтеграція: сила можливостей» відбулась публічна дискусія «Міфи та факти євроінтеграції: де знайти можливості?». В якості спікерів до неї залучились представник Ukrainelnvest у Східній Україні Олексій Іванченко; директор з розвитку групи компанії Klion group (ТВС) Лариса Леонова; комерційний директор ТДВ «Запорізький хлібокомбінат №1» («Хлібодар») Сергій Смірнов; директор регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області Володимир Степаненко; виконавчий директор НУО «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко; член Координаційної ради Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, Голова Федерації профспілок малого та середнього підприємництва України В’ячеслав Рой; керівник команди проекту «Громадська синергія» Зоряна Міщук та координатор проектів Erasmus+ Запорізького національного університету Олена Тупахіна.

Присутні відзначили значні зміни, які відбулись в країні — змінився рівень політичних свобод, набули нового значення роль громадянського суспільства, рівень свідомості, попиту на реформи в суспільстві та усвідомлення своєї конкурентоспроможності в бізнесі. Саме Європейський вибір України відкриває нові перспективи співробітництва з розвинутими країнами континенту, надає можливості економічного розвитку, зміцнення позицій України у світовій системі міжнародних відносин.

Довідково:

Мета інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» – роз’яснення та популяризація практичних переваг і можливостей, які вже мають або невдовзі отримуватимуть українці від євроінтеграційного курсу України.

Інформаційна кампанія «Євроінтеграція: сила можливостей» реалізується Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки Громадської спілки «Фонд підтримки реформ в Україні» та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) в межах проекту «Підвищення обізнаності про вплив Угоди про Асоціацію з ЄС» та Проекту ЄС Association4U. Детальніше – за посиланням

Регіональна конференція в Запоріжжі  відбулася за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження». Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Проект «Громадська синергія» – проект, спрямований посилити участь громадськості у впровадженні євроінтеграційних реформ в Україні. Досягаємо цього через активізацію двох євроінтеграційних громадських платформ, які разом об’єднують близько 350 неурядових українських організацій: Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Проект надає Платформам та їх організаціям-учасницям фінансову та організаційну підтримку у проведенні аналітично-адвокаційної та інформаційно-просвітницької діяльності. Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується і виконується Міжнародним фондом «Відродження».

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС є національною частиною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням. Від української сторони до Платформи входять 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців. Під їх егідою УС ПГС об’єднує понад 250 організацій.

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства – це мережа з понад 120 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, а також ЄС. Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства. Рекомендації ФГС СхП враховуються ЄС і країнами-членами СхП у процесі формування політики Східного партнерства.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом фонд інвестував 185 млн доларів США у 129 компаній із приблизно 27 000 працівників та зробив можливим залучення 1,8 млрд доларів в компанії України та Молдови.

З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму 35 млн дол., основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні, високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА