28 липня – День Української Державності
Цьогоріч, 28 липня, День Української Державності відзначається вперше.
З якою метою встановлено це свято і чим воно важливе для українців?
Українська державність означає тисячолітню історію багатомільйонного народу, десятків поколінь зі своєю мовою, культурою, звичаями та традиціями, своїм військом, церквою та своїми героями. Давня Русь, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, УНР, ЗУНР, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна, сучасна Незалежна Україна, великі київські князі, славетні гетьмани – усе це наша державотворча традиція. Усе це наша, українська, історія, на яку так жалюгідно зазіхає москва.
Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі – України – 28 липня – встановлено День Української Державності. Зауважимо, що передусім Володимир Великий був Київським князем, який розглядав деякі свої північно-східні провінції (сучасну московію) як відсталі напівдикі провінції, які треба охрестити і в міру сил цивілізувати.
Нинішній очільник російської федерації намагається нав’язати всьому світу свої фантазії про те, що Україна – “вигадана держава”, яка з’явилася на світ завдяки чи то лєніну, чи то сталіну. Нікчемні спроби сучасної росії привласнити нашу історію далеко не нові: все почалося ще у 1721 році, коли цар Петро І проголосив Московське царство «Российской империей», а москвинів — «россиянами». Він вирішив приєднати Московію до європейської культурної спадщини, але його зовсім не влаштовувала історія походження московітів від великих і гордих фінських племен. Тож він дав вказівку приторочити назву Русь замість дикунського Моксель.
«Ми є народ, у якого вкрали назву» – так за пару століть означив цю ситуацію академік Михайло Грушевський.
Але після перейменування постала нагальна потреба написати нову версію історії з обґрунтуванням спадкоємності назви «российская» від княжої Русі. Тому що історія Московії не мала нічого спільного зі слов’янським етносом Київської Русі. Пізніше ідею створення нової історії Російської імперії «блискуче» втілила у життя імператриця Катерина II. Правдива історія московії її шокувала, бо була куцою і дуже бідною. Імператриця створила спеціальну комісію, яка протягом дев’яти років переписувала та перекручувала історичні факти, створюючи нову історію російської імперії. Всупереч історичній правді комісія утверджувала право росіян на політичну та культурну спадщину Русі і проголошувала все її населення “єдиним народом”.
Але тисячолітня княжа Русь – це держава предків українського, а не російського народу. І ми, вільний український народ, зі своєю власною багатою історією і культурою, – ми були, є і будемо, попри всі намагання ворога завадити цьому.
Наші воїни мужньо боронять Україну на фронті. Мільйони українців створюють міцний народний тил. Невпинно і ефективно працює дипломатичний фронт. Здається, у цілому світі вже не залишилося жодної людини, яка не чула б про мужність, стійкість і незламність українців та про підступність і тероризм росії. Ми стали втіленням боротьби добра і зла. Наш народ об’єднаний у захисті рідної землі та своєї державності. На нашому боці правда – як історична, так і моральна. І ми обов’язково переможемо. Ми подолаємо російську навалу і відбудуємо сучасну величну європейську країну. Це наш цивілізаційний вибір, і ми відстоїмо його у збройній боротьбі проти московської агресії, а термін “рашизм” назавжди залишиться в історії в одному рядку з бридкими термінами “нацизм” і “фашизм”.
Для всіх свідомих і небайдужих громадян пропонуємо для ознайомлення матеріали до Дня Української Державності: