Шановні  Агровиробники!

Насамперед хочу подякувати Вам за плідну співпрацю у 2019 році. На території  Комишуваської громади у минулому році не було зафіксовано випадків отруєння бджіл. Багато з Вас попереджали про обробіток  через сільські ради, за допомогою телефонного зв’язку,  а деякі через систему оповіщення «GRANDEXPERT». І пасічники мали час щоб вжити необхідні заходи для запобігання отруєнь.

Окремо дякуємо за те що використовували ліцензійні, дозволені для використання нешкідливі для бджіл засоби захисту рослин (ЗЗР).

У 2020 році ситуація з посівами відрізняється від 2019 року. Значно збільшилися площі ріпаку. Як Ви знаєте ріпак рослина що найбільше обробляється від шкідників. В цьому році  у пасічника не буде можливості перевезти  бджіл у безпечне місце. Бо майже в кожному господарстві  площі зайняті під ріпаком і безпечного місця просто не існує. Максимум що ми зможемо зробити, це на декілька годин прикрити бджіл вранці поки зійде роса. Цей час дуже обмежений, закриті бджоли  при підвищенні навколишньої температури збуджуються,  наганяють температуру і гинуть.

Тому просимо  Вас використовувати нешкідливі для бджіл ЗЗР. Дотримуватись правил внесення – не обробляти в денний час по квітучих медоносах.

В свою чергу ми віддячимо Вам запиленням с/г рослин і збільшенням врожайності. Адже науково доведено що при запиленні бджолами урожайність збільшується до 30%, а при сприятливих погодних умовах до 40%.

Нагадаємо про  порядок попередження!

«Згідно з  ст.37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше  ніж за  три  доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це бджолярів,  пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При  цьому повідомляється дата обробки,  назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Пасічники Комишуваської ОТГ пропонують наступний механізм повідомлення про хімічну обробку полів. Фермер який планує застосувати засоби захисту рослин повинен попередити:

Селишну раду, яка в свою чергу передає це повідомлення всім зареєстрованим  пасічникам;

  1. Голову, секретаря чи заступника голови ГО «Спілка пасічників Комишуваської громади» шляхом СМС повідомлення в якому буде зазначено ФІО фермера, дата обробки, препарат, населений пункт і розташування оброблюваних полів, а також подзвонити що найменше одному щоб упевнитись що СМС дійшло до адресата;
  2. Занести дані в програму «GRANDEXPERT» яка автоматично буде повідомляти зареєстрованих користувачів.

 

Обробка  квітуючих медоносів дозволенна тільки у вечірній час після 21:00 години, та ранковий час до 5:00.

Рекомендовано обробіток проводити тільки дозволенними ЗЗР, які не шкідливі для бджіл. Не використовувати контрабандні ЗЗР, діючі речовини яких не дослідженні по впливу на навколишнє середовище.

Пасічник при кочівлі має попередити фермера тасільську раду або старостинський осередок про те що він переїжджає на їхню територію . Також пасічникам буде рекомендовано зареєструватися в сільських радах та на ресурсі GRANDEXPERT

 

            Контактні  данні ГО «Спілка пасічників Комишуваської громади»

 

Голова   Олександр Ворона   тел. 0952830527

Заступник    Олексій Тимофієнко  тел. 0671478775

Секретар       Сергій Петрушкін      тел. 0955976790

 

Система моніторингу “GRANDEXPERThttps://grand.expert

 

Система дозволяє після реєстрації оповіщати пасічників що знаходяться в радіусі 10 км про обробку рослин, а також дозволяє запрошувати  пасічників на запилення. Ознайомитися з презентацією роботи системи можна на сайті або в ютуб.

Життя бджіл і врожай фермерів (соняшнику,рапсу) тісно взаємопов’язані. Квіти поставляють бджілкам нектар і пилок, а вони натомість запилюють їх. Підраховано, що вигода від бджолозапилення рослин у багато разів більша, ніж вартість всього меду, зібраного в світі.

 

З Повагою

Голова ГО «Спілка пасічників

Комишуваської громади»                                                   Олександр Ворона