На ремонті залізничних вагонів запорізька фірма недоплатила державі понад шість мільйонів
Співробітники управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Запорізькій області спільно зі слідчим управлінням фіскальної служби регіону та СБУ викрили схему незаконного заволодіння грошима при закупівлі товарно-матеріальних цінностей для ремонту залізничних вагонів.
Упродовж 2018-2020 років філія однієї з українських транспортних компаній виділила кошти на суму понад 100 мільйонів гривень на ремонт пасажирських вагонів. Переможцем тендерних торгів стало одне із підприємств Запорізького регіону, яке до виконання робіт залучило субпідрядників не тільки реального сектору економіки, а й фірми з ознаками фіктивності. Тобто частина робіт фактично виконувалась, а решта – існувала лише “на папері”.
Перевіркою встановлено безпідставне завищення вартості продукції, чим нанесені збитки державі у вигляді несплати податків на суму понад 6 мільйонів гривень. Наразі тривають слідчі дії в рамках кримінального провадження за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.364, ч.3 ст.212 КК України.
Головне управління ДПС у Запорізькій області
На Запоріжжі вилучено незаконну підакцизну продукцію вартістю понад 28 мільйонів
У рамках операції “Акциз-2020” співробітники оперативних підрозділів з початку року ліквідували чотири “підпільні цехи” з виробництва підакцизної групи товарів. Зокрема, у двох із них виготовлявся фальсифікований алкоголь, ще у двох – спирт, реалізація якого здійснювалась через мережу Інтернет, а також з використанням створених акаунтів у різних мобільних додатках. Із незаконного обігу вилучено товари підакцизної групи загальною вартістю 28,6 мільйона гривень. Відповідно до судових рішень конфісковано продукції на суму 2,6 мільйона.
Слідчі підрозділи фіскальної служби регіону розслідували 104 кримінальні провадження, з яких 48 належали до категорії тяжких, у тому числі 26 – за ухилення від сплати податків і зборів в особливо великих розмірах. До суду з обвинувальним актом направлено 9 матеріалів. Для звільнення осіб від кримінальної відповідальності до судових органів спрямовано 6 кримінальних проваджень, три з яких у зв’язку з повним відшкодуванням збитків.
За закінченими провадженнями до бюджету повернено майже 12 мільйонів (з урахуванням фінансових санкцій та пені). Також з метою компенсації завданих державі збитків накладено арешт на майно на суму 9,7 мільйона.
За матеріалами співробітників оперативних підрозділів Головного управління ДФС у Запорізькій області зареєстровано 36 кримінальних проваджень. За результатами відпрацювання СГД, які користувались послугами з мінімізації сплати податків, стягнуто 17,3 мільйона.
Головне управління ДФС у Запорізькій області