Ландшафтний заказник «Балка Широка»
На території Комишуваської селищної ради, на південний захід від селища Комишуваха, знаходиться територія природно-заповідного фонду місцевого значення – Ландшафтний заказник місцевого значення «Балка Широка» площею 44,0 га., оголошений відповідно до Рішення Запорізької обласної ради від 31.10.13 р. за № 14 «Про оголошення територій природно-заповідного фонду місцевого значення Оріхівського району Запорізької області».
Територія заказника представлена степовою рослинністю: ковилою волосистою, шавлією, чабрецем тощо. З рідкісних рослин зустрічаються брандушка різнокольорова, дивина лікарська, скабіоза українська. З представників фауни до Червоної книги занесені: подалірій, сколія степова.
Відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на землях природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних комплексів та об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.
Попереджаємо про те, що порушення законодавства України про природно-заповідний фонд тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність.
Відповідальність за порушення законодавства про природно-заповідний фонд несуть особи, винні у: нецільовому використанні територій та об’єктів природно-заповідного фонду, порушенні вимог проектів створення та організації територій природно-заповідного фонду; здійсненні в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон забороненої господарської діяльності; організації на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, в їх охоронних зонах господарської діяльності без попереднього проведення екологічної експертизи або з порушенням її висновків; невжитті заходів щодо попередження і ліквідації екологічних наслідків аварій та іншого шкідливого впливу на території та об’єкти природно-заповідного фонду; порушенні вимог щодо використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду; перевищенні допустимих хімічних, фізичних, біотичних та інших впливів і антропогенних навантажень, порушенні вимог наданих дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду; псуванні, пошкодженні чи знищенні природних комплексів територій та об’єктів природно-заповідного фонду та зарезервованих для включення до його складу; самочинній зміні меж, відведенні територій та об’єктів природно-заповідного фонду для інших потреб.