ПРОГРАМА ЗІ ЗДЕШЕВЛЕННЯ КРЕДИТУВАННЯ ДЛЯ АГРАРІЇВ ПРАЦЮВАТИМЕ ЗА ТРЬОМА НАПРЯМАМИ

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства під головуванням Тараса Висоцького провело онлайн селектор з представниками Національного банку України, інших фінансових установ,  департаментів облдержадміністрацій  агропромислового розвитку та сільгоспвиробниками. Зокрема, Запорізьку область представив директор Департаменту агропромислового розвитку Андрій Поляков та його працівники.

Учасники заходу обговорили напрями підтримки кредитування в агропромисловому комплексі.

− Спільно з профільними асоціаціями та уповноваженими банками ми напрацьовуємо алгоритми державної підтримки кредитування в АПК за трьома напрямами. Ми зберегли кредитування малих виробників, адже фокус державної аграрної політики – саме на підтримці малого та середнього бізнесу. Також передбачено відшкодування кредитів на тваринництво і на купівлю земель сільськогосподарського призначення. Порядки використання коштів за цими напрямами будуть прийняті впродовж лютого, − зазначив Тарас Висоцький.

За його словами, у державному бюджеті на 2020 рік зафіксована сума  4,2 млрд грн на підтримку галузі АПК, з яких 1,2 млрд грн передбачається виділити на програму зі здешевлення кредитів.

Зокрема, програма включатиме компенсацію відсотків за кредитами для с/г підприємств, які мають щорічний оборот до 20 млн грн. Не заплановано обмежень щодо цільового використання кредитів. Держава компенсуватиме до 1,5 облікової ставки НБУ, кінцева вартість кредиту для сільгоспвиробника не перевищуватиме 5%.

Програма також передбачає компенсацію відсотків за кредитами, залученими на розвиток тваринництва, в тому числі такі напрями як вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво та інші. Передбачається, що сума кредитів не має перевищувати 10-15 млн грн.

Крім цього, програма включатиме компенсацію відсотків за кредитами, залученими під купівлю земель с/г призначення. Напрям буде розповсюджуватися на сільгоспвиробників різних форм господарювання. Сума компенсації відсотків не буде перевищувати 5 млн грн на рік.

Підсумовуючи, Тарас Висоцький повідомив, що на сьогодні в Україні діють 38 уповноважених банків, через які реалізується програма державної підтримки сільгоспвиробників.

 

За матеріалами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

https://www.zoda.gov.ua/news/