УКРАЇНСЬКИЙ ФОНД СТАРТАПІВ ПОЧИНАЄ ПРИЙОМ ЗАЯВОК

Український фонд стартапів розпочав прийом заявок на фінансування проєктів. Подати їх можна на сайті www.usf.com.ua.

За словами Міністра фінансів Оксани Маркарової, оскільки інновації – ключовий пункт для економічного зростання та збільшення продуктивності, то одне з основних завдань Фонду – на основі найкращих світових практик розпочати системну підтримку тих перспективних українських проєктів, які ще недостатньо великі, щоби потрапити в поле зору «класичних» інвесторів.

До наглядової ради входить тільки два представника Уряду, а в експертну раду, яка безпосередньо оцінюватиме проєкти під час пітчингу, – тільки представники бізнесу та експерти, які мають відповідний досвід.

Наступним етапом розвитку Фонду стане залучення до нього іноземних партнерів.

– Зацікавлені компанії вже є. Коли ми покажемо, що процедура відбору проходить насправді прозоро, і будемо мати перші кейси, розпочнемо детальніші перемовини про можливість співпраці, – сказала Оксана Маркарова.

Надалі Мінфін сфокусується також на оновленні законодавства, яке полегшить інвестування в стартапи в Україні та діяльність інвестфондів.

Проведення першого Pitch event (представлення бізнес концепцій перед конкурсною комісією) заплановано до кінця поточного року.

Заявки від стартапів прийматимуться на постійній основі, проте на перший Pitch event можуть потрапити лише ті проєкти, які були подані в грудні. Стартапи, які заявлять про себе пізніше, будуть розглянуті на наступному Pitch event.

Фонд планує надавати безповоротну фінансову допомогу стартапам на початкових стадіях розвитку. Проєкти на стадіях pre-seed  можуть отримати грант на суму $25 000, стартапи на стадіях seed –  $50 000. Таким чином, один стартап може сумарно отримати $75 000.

Проєкт, який отримає грант, повинен буде подавати звітність про використання коштів.

Фонд фінансує майже всі галузі крім азартних ігор, виробництва та реалізації небезпечних речовин, алкогольних та тютюнових виробів, військових та ядерних технологій.

Цільові сектори: штучний інтелект (AI), доповнена реальність (AR/VR), великі дані (BigData), блокчейн, кібербезпека, захист (Defence), медицина та охорона здоров’я, подорожі, фінансові технології (FinTech), освітні технології (EdTech), робототехніка, професійні послуги, програмне забезпечення як послуга (SaaS), виробництво, електронна комерція, інтернет речей (IoT).

Український фонд стартапів (офіційна назва: Фонд розвитку інновацій – www.usf.com.ua) за бюджетні кошти забезпечуватиме грантове фінансування компаній з інноваційним продуктом на ранній стадії розвитку.

Довідково.

Вимоги до стартапів:

● фінансується лише український бізнес з орієнтацією на світові ринки;

● проєкти мають бути на ранніх стадіях розвитку (pre-seed and seed);

● організація повинна бути орієнтована на отримання доходу;

● до уваги беруться інноваційні ІТ / високотехнологічні продукти;

● наявність команди лідерів, створеної для розвитку бізнесу;

Більш детально вимоги описані на сайті https://usf.com.ua/uk/ у розділі «Що ми шукаємо».

 Вимоги до подачі заявки:

1. Анотація українською мовою (до 500 знаків);

2. Анотація англійською мовою (до 500 знаків);

3. Бізнесплан з описом наступних обов’язкових розділів: команда, ринок, продукт, технологія, стратегія;

4. Кошторис із зазначенням календарного плану;

5. Фінансові прогнозні показники;

6. Резюме (із зазначенням відомостей щодо освіти, кваліфікації та професійного досвіду) залученого персоналу та/або технічне завдання (якщо персонал ще не найнятий) для ключових позицій стартапу.

 

За матеріалами Урядового порталу

https://www.zoda.gov.ua/news/