УВАГА! У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ВВОДИТЬСЯ КАРАНТИН «ВИХІДНОГО ДНЯ»

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Андрія Буйного в режимі онлайн відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області. У заході також взяли участь заступники голови облдержадміністрації Олена Теряєва, Віталій Тишечко, Олександр Свистун (стажування), керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації. Учасники засідання обговорили епідемічний стан на території Запорізької області та нові карантинні обмеження.

Як зазначив Андрій Буйний, введено нові обмежувальні заходи по всій території країни. Регіональна комісія ТЕБ НС більше не має права на регіональному рівні послаблювати карантинні обмеження, тому нові правила вводяться для всіх територій. Зокрема, у будні діють обмеження «помаранчевої» зони, а карантин «вихідного дня» вводиться з 00:00 суботи до 00:00 понеділка з додатковими обмежувальними заходами.

За словами в.о. директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Романа Терехова, останнім часом ситуація з захворюваністю погіршується у всьому світі та Запорізькій області зокрема. На ранок 13 листопада у Запорізькій області зареєстровано 16 811  лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу було зареєстровано 727 нових випадків захворювання. Продовжує лікуватись 13 674 хворих. Госпіталізовано 1247 осіб, амбулаторно лікується 12 427 хворих на коронавірусну інфекцію.

Вперше на усіх 25 адміністративних територіях області зафіксовано перевищення базового рівня захворюваності. Найбільший рівень захворюваності відмічається у м. Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі, а також у Більмацькому, Пологівському та Оріхівському районах області.

Зростання рівня захворюваності спричинило необхідність посилення карантинних заходів.

Залишається незмінним необхідність перебування у захисних масках у громадських місцях, необхідність дотримання дистанції та проведення дезінфекції.

Тож, у будні дні по всій території Запорізької області діють ті обмеження, які притаманні “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки.

Обмеження «помаранчевого» рівня забороняють у будні:

Перевезення у пасажирському транспорті більше людей, ніж кількість сидячих місць;

Робота нічних клубів та закладів громадського харчування з організацією дозвілля;

Робота закладів громадського харчування з 22.00 до 07.00;

Робота спортивних залів, якщо більше однієї особи на 20 квадратних метрів;

Робота хостелів (при цьому робота готелів дозволена);

Діяльність кінотеатрів та театрів при заповнюваності більше 50% місць;

Проведення культурних, спортивних та розважальних заходів, якщо бере участь більше 20 осіб (виключення щодо окремих спортивних заходів);

Відвідування закладів освіти групами більше 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної, середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;

Відвідування закладів освіти у разі, коли на самоізоляції перебуває більш ніж 50% учнів та персоналу.

У вихідні дні до обмежень, що передбачені у будні, додатково заборонено:

Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (бари, ресторани, кафе);

Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах та інших центрах розважальної діяльності;

Діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів;

Діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів (окрім роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема, здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки);

– Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення (салони краси, магазини промтоварів тощо).

При цьому дозволяється:

Послуги громадського харчування з адресною доставкою та замовленням на винос;

Робота автозаправних комплексів (без зон харчування), технічне обслуговування та ремонт автомобілів;

Робота банків;

Медична практика;

Робота операторів поштового зв’язку;

Робота магазинів, в яких щонайменше 60% площі відведено для торгівлі продуктами харчування, пальним, медикаментами, ветеринарними препаратами;

Діяльність з ремонту комп’ютерів та побутових виробів.

Під час дії карантину підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності рекомендовано за можливістю організувати гнучкий графік роботи, позмінну працю чи дистанційну роботу  iз збереженням заробітної плати.

Нові карантинні обмеження запроваджені на 2 тижні – до 30 листопада.

Керівникам територій, головам громад, структурним підрозділам облдержадміністрації доручено запровадити дієвий контроль за виконанням всіх заходів на місцях.

ЗМІНИ, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641

ПЕРЕЛІК ОБМЕЖЕНЬ

ПРОТОКОЛ позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки