ЗВІЛЬНЕНИМ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ГРОМАДЯНАМ БУДЕ НАДАВАТИСЯ ЖИТЛОВА СУБСИДІЯ

Громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину, буде призначена житлова субсидія. Таке рішення прийнято на засіданні Кабінету Міністрів.

– Уряд розуміє відповідальність та робить все, щоб карантин якнайменше вдарив по гаманцях громадян та економіці України. Ми, зокрема, забезпечили всі умови для зменшення ціни на газ, прийнявши рішення про зменшення оптової ціни на газ на 14%. Очікуємо відповідні рішення на місцях. Сьогодні ми збільшуємо субсидії на оплату комунальних послуг та спрощуємо порядок надання. В середньому збільшення субсидій для українських родин складатиме орієнтовно 300 грн, – зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і додав, що механізм має запрацювати після ухвалення Верховною Радою закону про Стабілізаційний Фонд.

Прийнята Урядом постанова передбачає, зокрема, для отримання субсидії громадянам, які втратили роботу в період карантину, потрібно зареєструвався в службі зайнятості як безробітні. Субсидії надаватимуться на підставі відповідних заяв та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку.

При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої заробітної плати.

Також заборонено на період карантину припинення надання житлових субсидій. Крім того, призначатимуть житлову субсидію на наступний період усім домогосподарствам, які отримували її в опалювальному періоді 2019-2020 років без відповідних звернень  громадян.

А на період карантину розрахунок житлових субсидій проводитиметься  з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів у зв’язку зі збільшеним вимушеним перебуванням дома і, як наслідок, збільшенням споживання електроенергії, природного газу, гарячої води тощо.

 

За матеріалами Урядового порталу

https://www.zoda.gov.ua/news/