ЗВЕРНЕННЯ до депутатів Запорізької обласної ради та голови Запорізької обласної державної адміністрації

Комишуваська селищна  рада повідомляє, що на 22 сесії від 12.02.2018 року схвалено звернення  депутатського корпусу Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області до депутатів Запорізької обласної ради та голови Запорізької обласної державної адміністрації.

 

ЗВЕРНЕННЯ

до депутатів Запорізької обласної ради

та голови Запорізької обласної державної адміністрації

 

Ми, депутати Комишуваської селищної  ради Оріхівського району  Запорізької області, наполягаємо на терміновому врегулюванні питання передачі до бюджету об’єднаної територіальної громади Комишуваської селищної ради, з обласного бюджету, «Дотації з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету»  у сумі 3348,700 грн.

При формуванні місцевого бюджету Комишуваська селищна рада керувалась рішенням Запорізької обласної ради від 30.11.2017 № 63 «Про обласний бюджет на 2018 рік», згідно якого для утримання закладів освіти та охорони здоров’я передбачалось передача з обласного бюджету до бюджету об’єднаної територіальної громади 3196,800 грн. селищної (сільської) ради «Дотації з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету» у сумі 1161,300 грн. Дані кошти було заплановано використати на виплату заробітної плати та нарахувань на неї технічного персоналу загальноосвітніх шкіл (далі ЗОШ) громади в повному обсязі. Щоб повністю забезпечити заробітною платою технічний персонал ЗОШ в місцевому бюджеті було передбачено ще 3348,700 грн. власних коштів.

Бюджет об’єднаної територіальної громади Комишуваської селищної (сільської) ради станом на 01.01.2018 року був збалансований, проте відповідно до рішення Запорізької обласної ради від 25.01.2018 року №10 «Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 30.11.2017 № 63 «Про обласний бюджет на 2018 рік» дохідну частину загального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади було зменшено на суму 2035,500 грн. по коду 41040200  «Дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету» та видаткову частину по КПКВКМБ 0131020 Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами (в т. ч. школою-дитячим садком, інтернатом при школі), спеціалізованими школами, ліцеями, гімназіями, колегіумами».

Таке рішення Запорізької обласної ради має досить істотний вплив на функціонування громади, адже потребує від ОМС пошуку в місцевому бюджеті додаткових вільних коштів, яких ми не маємо.

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення стабільної роботи ЗОШ громади та недопущення створення заборгованості заробітної плати працівників,

просимо Вас:

забезпечити терміновий розгляді прийняття проекту рішення «Про внесення  змін та доповнень до рішення Запорізької обласної ради від 30.11.2017р. № 603 «Про обласний бюджет на 2018 рік», в частині розподілу додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я», а саме викласти їх в редакції яка була прийнята 30.11.2017 р.

надати Комишуваській селищній раді Оріхівського району Запорізької області, порядок розподілу додаткової дотації, між місцевими бюджетами Запорізької області.