За рік власники запорізької нерухомості сплатили понад 129 мільйонів гривень

До запорізьких місцевих бюджетів за 2019 рік надійшло 129,4 мільйона гривень податку на нерухоме майно. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський, сплачена сума на 22,8 мільйона або на 21,4 відсотка перевищила показник 2018 року.

Запорізькі компанії, організації та установи спрямували до скарбниць 86,4 мільйона гривень податку, що на 9,8 мільйона більше, ніж за попередній рік.  Власники нерухомості-фізичні особи поповнили бюджети на 43 мільйони, зростання до рівня 2018 року скало 13 мільйонів гривень.

Найбільші платежі від юридичних та фізичних осіб надійшли до бюджету м. Запоріжжя – 42,7 мільйона. Мелітопольські та веселівські платники спрямували 23,2 мільйона, якимівські та приазовські – 15,2 мільйона, бердянські та приморські – майже 12 мільйонів, вільнянські та новомиколаївські – 11,5 мільйона, василівські та михайлівські – 5,8 мільйона, оріхівські та гуляйпільські – 5,6 мільйона тощо.

Всього минулого року податок на нерухомість сплачували 4062 суб’єкти господарювання-юридичні особи та майже 27 тисяч фізичних осіб.

Нагадаємо, податок на нерухоме майно для фізичних осіб нараховується на житлову площу, яка перевищує 60 квадратних метрів для квартир, 120 квадратних метрів – для будинків і 180 квадратних метрів – для різних типів нерухомості. Ставки встановлюються рішеннями місцевих рад: сільських, селищних, міських та об’єднаних територіальних громад. Вони не повинні перевищувати 1,5 відсотка від мінімальної зарплати за квадратний метр. Податок сплачується тільки за ту площу, яка перевищує пільгову.

Додатково оподатковуються об’єкти житлової нерухомості, площа яких понад 300 квадратних метрів для квартир і 500 квадратних метрів для житлових будинків за ставкою 25000 гривень за кожен об’єкт житлової нерухомості або його частки.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

 

Ще три запорізьких підприємства будуть користуватися пільгами з оподаткування

 

Регіональна комісія розглянула доцільність надання підприємствам, у штаті яких працюють особи з інвалідністю, дозволів на право користування пільгами з оподаткування.

У сьогоднішньому засіданні взяли участь директорка Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації Світлана Абдурахманова, заступниця начальника управління податків і зборів юридичних осіб Головного управління ДПС у Запорізькій області Ольга Богданова, представники інших державних органів та запорізьких підприємств.

Для отримання пільг до облдержадміністрації звернулися чотири підприємства м. Запоріжжя та області, які засновані громадськими організаціями людей з інвалідністю. Проаналізувавши надані документи та поточну діяльність, члени регіональної комісії винесли рішення стосовно трьох присутніх на заході суб’єктів господарювання та проголосували за рішення рекомендувати керівництву Запорізької ОДА надати дозвіл на користування пільгами з оподаткування. Зокрема, вони застосовуються щодо податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та майнових податків. Висновки по ще одному СГД будуть надані на наступному засіданні.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області