ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ ОТРИМАЛА ПЕРШУ ПАРТІЮ ТЕСТІВ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ КОРОНАВІРУСУ

Сьогодні, 24 березня, Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ отримав першу поставку тестів для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) з виявлення коронавірусної інфекції, захисні маски та спеціальні костюми біозахисту для медиків. Раніше ми писали, що з Китаю прилетів літак з великою партією тестів, засобів захисту, дезінфекційних засобів тощо. В Офісі Президента України поставили завдання – у понеділок усі медичні засоби мають бути направлені у регіони.

Як зазначив директор Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Костянтин Малашенко, засоби індивідуального захисту будуть використовувати медики «швидкої» домоги, які виїжджають до хворих пацієнтів, у тому числі, з підозрою на коронавірус. Також відтепер у Запорізькій області можна проводити тестування для виявлення інфекційної хвороби, а не чекати результатів тестування кілька днів. Отримана партія ПЛР-тестів покриває першочергові потреби Запорізької області. У найближчий час очікуються додаткові поставки. Їх планують робити один раз у декілька днів. Загалом Україна забезпечена тестами більш ніж на 10 днів.

На поточному тижні відбудеться ще декілька поставок у країну тестів і медичних засобів.

ПЛР-тест є одним з найточніших методів діагностики, адже дає змогу визначити наявність інфекції навіть при мінімальному вмісті її штамів у біологічному матеріалі. Окрім ПЛР-тестів Запорізька область отримала експрес-тести. Якщо експрес-тест виявив у людини COVID-19, лікарі повинні взяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР.

Як наголосив директор Запорізького лабораторного центру МОЗ, головний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов, на сьогодні основна мета лікарів – захистити населення Запорізької області від поширення хвороби на коронавірус. Ситуація у Запорізькій області залишається контрольованою. Так, за станом на ранок 24 березня у 19 осіб зареєстровано підозрілі випадки на захворювання COVID-19. Госпіталізовано –  13, амбулаторно лікується 6 осіб під наглядом медичних працівників первинної ланки. У Запорізькому лабораторному центрі з сьогоднішнього дня будуть працювати з новими тестами на коронавірус та проводити оперативні дослідження, вірусологічна лабораторія переходить на цілодобовий режим роботи.

– Це – перша партія допомоги, вночі гуманітарний вантаж був доставлений літаком з Китаю. Проте, це не останній вантаж. Запорізька область буде отримувати таку допомогу кожного тижня. На сьогодні обласна інфекційна лікарня та медики «швидкої» допомоги забезпечені масками, захисними костюмами та необхідними тестами. Відтепер у Запорізькій області є можливість протягом одного дня робити необхідні аналізи. Тести дозволяють вчасно діагностувати хворобу та поставлений діагноз не буде піддаватися сумнівам, ми не будемо гаяти час на очікування результатів, що тривало раніше 3-5 днів. На сьогодні Запорізька область забезпечена необхідною кількістю тестів, а медики – засобами індивідуального захисту, – наголосив голова облдержадміністрації Віталій Туринок.

Також очільник регіону особисто перевірив готовність обласної інфекційної клінічної лікарні за необхідності приймати пацієнтів, хворих на коронавірус та перевірив оснащення індивідуальних боксів.

– Всього було відремонтовано чотири бокси для прийому пацієнтів. Це вдалось зробити завдяки зусиллям благодійного фонду «Бути добру», якому допомагали як обласна влада, так і громадськість. Хвороба не обирає, на кого нападати та всі ми можемо опинитися тут, не можна закривати очі на ситуацію. В таких боксах вже знаходяться люди з підозрою на інфекційні захворювання. За необхідності обласна інфекційна клінічна лікарня може приймати 200 хворих. Наша головна мета – забезпечити лікарню всім необхідним. З обласного бюджету на нагальні потреби лікарні було надано близько 3,5 млн грн коштів для закупівлі необхідного обладнання, – відзначив голова облдержадміністрації Віталій Туринок під час відвідування боксу лікарні.

За словами директора лікарні Володимира Шинкаренка, на сьогодні всі питання з придбанням обладнання чи ліків оперативно вирішуються.

– Ми вдячні керівництву облдержадміністрації, благодійному фонду та небайдужим громадянам. На сьогодні виконано ремонт боксів, в одному з таких вже знаходяться пацієнти. Бокси обладнані всім необхідним. Також у нас є окрема п’ятиповерхова будівля з боксованими палатами, де ми будемо приймати пацієнтів. На сьогодні обласна влада надала кошти, наразі тривають процедури щодо закупівлі додаткових засобів індивідуального захисту, питання з додатковим обладнанням теж вирішується. На сьогодні в окремих боксах знаходиться 8 пацієнтів, у яких є прояви задухи чи пневмонії, всі вони отримують необхідне лікування, – запевнив директор лікарні Володимир Шинкаренко.

У Запорізькій області на даний час не зареєстровано жодного підтвердженого випадку захворювання на COVID-19. В Україні за останню добу зареєстровано 11 лабораторно підтверджених випадків на коронавірусну інфекцію. Всього за станом на ранок 24 березня зареєстровано 84 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. Вилікувалась одна особа у Чернівецькій області. Нових летальних випадків не зареєстровано.

Всього з початку 2020 року до Центру громадського здоров’я надійшло 756 повідомлень про підозру на COVID-19: 84 випадки підтверджено, у 530 результат негативний, 42 зразки досліджують. Усі хворі госпіталізовані, їм надається необхідна медична допомога.

Нагадаємо, на сайті Запорізької обласної державної адміністрації працює розділ «Все про коронавірус». Тут ви можете знайти офіційні джерела інформації, пам’ятки про самоізоляцію та профілактичні заходи, оперативну інформацію щодо стану захворюваності на COVID-19 в Запорізькій області, Україні, світі.

В області працює цілодобовий штаб. З будь-яких питань можна звертатись на цілодобову гарячу лінію за номером: 0-800-503-508.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

https://www.zoda.gov.ua/news/