ДВІ ПЛАТІЖКИ ЗА ГАЗ: ПОЯСНЕННЯ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ

З початку року для споживачів змінився порядок сплати за отриманий газ. Запоріжці отримали дві платіжки. Одну за газ, як товар, іншу – за послугу доставки.

З поясненням змін для споживачів газу виступив очільник Уряду, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

− За січень люди отримали дві платіжки — за газ і транспортування. Якщо ви складете цифри обох платіжок, то побачите — в січні цього року сума в обох платіжках менша, ніж у тій єдиній платіжці, яка була у січні минулого року, — сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Він пояснив, що раніше ціна за транспортування була включена в платіжку і просто входила в загальний тариф. Тепер рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), їх розділили. Тому що компанії, які постачають і транспортують газ, — різні, отже і платіжки дві.

Олексій Гончарук додав, що Уряд продовжує працювати над тим, щоб платіжка для українських сімей і надалі була меншою. У цьому сезоні загальна сума за цей опалювальний сезон вже менша до 30%, ніж у 2019 році.

За інформацією АТ «Запоріжгаз», з січня 2020 споживачі газу по-новому оплачують доставку газу. Отже, запоріжці отримали два рахунки: за газ від постачальника і за його доставку від АТ «Запоріжгаз». Вартість послуг з доставки газу виключена із загального рахунку за газ і виставлена ​​окремої квитанцією. Таким чином, споживачі газу можуть бачити, кому і за які послуги вони оплачують кошти. Раніше вартість доставки газу вказувалася окремим рядком в загальному рахунку.

При визначенні обсягу споживання за основу береться кількість спожитих кубометрів газу протягом попереднього «газового року». Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку, а результат ділиться на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісячно протягом року.

З 1 січня 2020 до 30 червня 2020 включно для АТ «Запоріжгаз» встановлено тариф в розмірі 0,66 грн за 1 кубометр в місяць (з урахуванням ПДВ). З 1 липня 2020 року – в розмірі 0,83 грн за 1 кубометр в місяць (з урахуванням ПДВ).

Як пояснюють у «Запоріжгазі», це державне нововведення стимулює і до економії газу, якщо клієнт АТ «Запоріжгаз» заощадив паливо та зменшив обсяги споживання газу, вже в наступному газовому році зменшується річне споживання, виходячи з якого обчислюється місячна плата за доставку газу. Відповідно до умов Типового договору, вартість послуг з доставки газу побутовий споживач повинен оплачувати до 20 числа місяця.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

https://www.zoda.gov.ua/news/