В УКРАЇНІ ЗАПРАЦЮВАЛА ІНТЕРАКТИВНА МАПА ДОСТУПУ ДО ІНТЕРНЕТУ

У найближчі п’ять років Міністерство цифрової трансформації України прагне забезпечити 100-відсоткове покриття населених пунктів та їхніх соціальних об’єктів високошвидкісним інтернетом. Для цього Міністерство створило сайт для збору якісної інформації про реальне покриття, якої досі ще ніколи не було в Україні. Мета створеного сайту — виявити, чи відповідає швидкість у наявних мережах заявленій, де взагалі немає покриття, наскільки соціальні об’єкти у регіонах мають доступ до інтернету.

Мінцифра запустила сайт: www.broadband.gov.ua, який дозволить жителям України доєднатися до збору релевантних даних. Сайт є прототипом майбутньої мапи інтернету України. Наразі для збору даних використовуються всі наявні джерела — дані офіційної статистики, інформація регулятора, профільних асоціацій та технічні дані. Надалі сайт постійно розвиватиметься та наповнюватиметься новою інформацією.

На сайті кожен може перевірити, з якою швидкістю він працює. Швидкість з‘єднання визначається автоматично, достатньо лише зайти на сайт та пройти спідтест зі свого комп’ютера чи смартфона. Це можна зробити як анонімно, так і залишивши свої дані.

Окрім цього, Мінцифра зібрала офіційну статистику щодо підключення до інтернету українських шкіл. Завдання Міністерства — провести інтернет у заклади, де взагалі немає доступу, та забезпечити високу швидкість з’єднання в школах, які вже підключені до мережі.

Мінцифра й надалі збиратиме офіційну статистику щодо підключення соціальних об’єктів до інтернету. На черзі — лікарні, відділки поліції, бібліотеки тощо.

За матеріалами Урядового порталу

https://www.zoda.gov.ua/news/