Реформи мають сприяти громадам в питанні залучення інвестицій, – Прем’єр-міністр

У Вінниці під головуванням Президента України Володимира Зеленського відбулося виїзне засідання Національної ради реформ. Участь у ньому взяли Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, Голова Виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі та інші поважні особи.

Президент України наголосив, що попри труднощі та виклики сьогодення, є безпрецедентні можливості для розвитку нової, відкритої, по-європейськи ефективної держави та укріплення економіки. «Ми маємо не уникати проблем, а намагатися їх вирішити, як би це складно не було — і проекти запропоновані на Національній раді реформ показують, що можливо змінити багато, крок за кроком полегшити життя бізнесу — підприємцям, що творять економіку держави», – підкреслив Володимир Зеленський.

Учасники засідання Національної ради реформ обговорили реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції, реформу надрокористування та спрощення підключення до електромереж.

Як зауважив Прем’єр-міністр, усі три реформи є критично важливими для покращення економічної ситуації, тотального удару по корупції та залучення інвестицій в Україну.

«Кожна з реформ — це створення передумов для регіональної конкуренції, яка допоможе громадам в питанні залучення інвесторів на свою територію», – зазначив Денис Шмигаль.

Очільник Уряду підкреслив, що реформа ДАБІ вже підійшла до завершення. «Сьогодні готові законопроекти. Впевнений, тепер ми будемо рухатися набагато швидше, щоб до кінця жовтня побачити перші результати», – сказав Прем’єр-міністр.

Сфера надрокористування, за словами Дениса Шмигаля, — це мільярди доларів потенційних інвестицій в Україну. «Цього року ми вже побачили, якими можуть бути надходження від першого ж аукціону в державний бюджет в частині надрокористування», – відзначив Глава Уряду.

Прем’єр-міністр також наголосив, що сьогоднішній показник підключення до електромереж — це «вбивця» рейтингу України в Doing Business Світового банку. «Україна загалом у рейтингу на 64 місці серед країн світу. І на 128 місці в частині підключення до електромереж. Жоден інвестор не хоче витрачати більше року часу й колосальні гроші на те, щоб отримати електроенергію», – підкреслив Денис Шмигаль і додав, що розв’язання цієї проблеми дасть змогу Україні зробити прорив в інвестиційній площині.

Учасники засідання Національної ради реформ підкреслили, що з низки питань вже є напрацьовані законопроекти, і висловили сподівання на швидку та плідну роботу з Верховною Радою. З інших реформ спільні позиції напрацьовуються і будуть представлені в найкоротший термін.

 

За матеріалами Урядового порталу