ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО COVID-19 В УКРАЇНІ

За станом на 10:00 20 березня в Україні 26 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 3 летальні. Коронавірусна хвороба зафіксована: Чернівецька область – 15 випадків (1 летальний), Житомирська область – 2 випадки (1 летальний), Київська область – 2 випадки, Донецька область – 1 випадок, Дніпропетровська область – 2 випадки, Івано-Франківська область – 1 випадок (летальний), м. Київ – 3 випадки.

Станом на ранок 20 березня 2020 року у світі зареєстровано 244 523 випадки захворювання COVID-19, з них 10 030 закінчились смертю, водночас 86 031 особа одужала.

Міністерсто закордонних справ України спільно з Міністерством інфраструктури України та авіакомпанією SkyUp досягнули домовленостей стосовно створення моделей вивозу громадян України з іноземних держав. Розпочато продаж квитків на регулярні рейси за мінімальними цінами з таких міст: Париж, Аліканте, Берлін, Стокгольм, Відень, Варшава, Прага, Тбілісі, Ліссабон, Мюнхен, Неаполь, Франкфурт, Прага, Таллін, Цюрих, Стамбул, Барселона, Лондон.

Всі громадяни України, які знаходяться за кордоном, можуть повернутись на територію України.

Міністерство закордонних справ докладе максимум зусиль, щоб жоден українець за кордоном не залишився без допомоги. Всім українцям, які перебувають  за кордоном, рекомендовано зареєструватись на веб-ресурсі «Друг».

Згідно з Постановою Кабміну, карантин в навчальних закладах встановлено з 12 березня до 3 квітня на всій території України.

В Україні буде запущено інтерактивну мапу про ситуацію в лікарнях щодо COVID-19. Найближчим часом МОЗ України запустить інтерактивну мапу, де в онлайн-режимі можна буде побачити, як звільняються ліжка та перепрофільовуються лікарні в країні. Вони, у першу чергу, будуть приймати хворих на COVID-19.

Через припинення зв’язків міського сполучення, МОЗ України та ОДА забезпечать транспорт для працівників медичної допомоги та для пацієнтів, які мають регулярно відвідувати медичні заклади для проведення гемодіалізу, перев’язок, зняття швів та інших післяопераційних процедур, а також процедур для онкохворих і для тих, хто потребує  невідкладної госпіталізації чи операції. Також державні та комерційні транспортні компанії країни, пасажирських перевізників та органи місцевої влади прохають об’єднатися та разом створити умови для того, щоб українські медики могли діставатися до роботи та надавати допомогу хворим.

На сьогодні в Україні заборонено відвідування закладів освіти (школи, вузи, коледжі, дитячі садки) та проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб.

Дозволено проведення заходів державної необхідності; допускається проведення спортивних заходів без глядачів.

До 3 квітня заборонено:

– на усій території України регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;

– перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах;

– до прийняття окремого рішення заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому);

– заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, інші заклади розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури повинні тимчасово припинити свою роботу. Дозволено надавати послуги з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлення за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту;

– дозволяється торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність;

– Міністерству охорони здоров’я доручено тимчасово припинити планову госпіталізацію та планові операції крім невідкладних та термінових. Крім того, максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

Верховна Рада України ухвалила законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID19): медпрацівникам, які задіяні на роботах з ліквідації  коронавірусу в Україні, доплачуватимуть до 200% зарплати; будуть здійснені доплати окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльності; дозвіл працювати вдома за рішенням роботодавця; спрощення процедури державних закупівель; скасування ввізного мита та ПДВ на лікарські засоби, медичні вироби та медичне обладнання; державний контроль цін на ліки та соціально значущі товари; відпустка за свій рахунок не буде врахована у загальний строк, який передбачається законодавством щодо таких відпусток на рік; продовження терміну подання електронних декларацій – до 1 червня 2020 року.

Також введена відповідальність за порушення санітарних норм: штраф за порушення правил карантину та рішень органів місцевої влади – 17 – 34 тис. грн (для посадових осіб 34 – 170 тис. грн); порушення санітарно-гігієнічних вимог, що спричиняють поширення коронавірусу: – штраф до 51 000 грн, арешт до 6 місяців, обмеження волі до 3 років, позбавлення волі до 3 років, позбавлення волі від 5 до 8 років, якщо унаслідок цих дій померли люди.

Всі ці заходи є тимчасовими та вживаються з метою забезпечення безпеки здоров’я громадян. Вони будуть скасовані, як тільки в Україні мине загроза поширення епідемії.

МОЗ та Facebook запустили сервіс миттєвого інформування про коронавірус в Україні – запрацював розширений доступ до місцевих сповіщень Facebook з актуальною інформацією з офіційних джерел МОЗ України, повідомлення з’являються автоматично. Незабаром з’явиться search modules – сповіщення для тих, хто сам шукає інформацію про коронавірус.

У світі зареєстровано 237 327 випадків інфікування новим коронавірусом. З них одужало 86 675.

У всіх країнах, де зафіксовані випадки зараження новим вірусом COVID-19, введений жорсткий карантин для захисту населення від нових жертв хвороби.

 

За матеріалами МОЗ України

https://www.zoda.gov.ua/news/