ВЗАЄМОДІЯ МІЖ ДЕРЖАВОЮ ТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМ ВИРОБНИКОМ СТАНЕ ПРОСТОЮ, ДОСТУПНОЮ ТА ЗРУЧНОЮ

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Всеукраїнською асоціацією громад з 2 вересня 2020 року розпочинають  активну фазу другого пілотного впровадження Державного аграрного реєстру (ДАР).

ДАР – це автоматизована електронна система, доступна для всіх виробників сільськогосподарської продукції незалежно від форми господарювання. Цей електронний майданчик сприятиме створенню прозорої системи державної підтримки аграріїв, зробить взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником простою, доступною, зручною та простежуваною. Реєстрація та користування Державним аграрним реєстром – безкоштовні Зареєструватися у ДАР онлайн можна вже зараз.

Користувачі ДАР у майбутньому зможуть подавати онлайн заявки на участь у державних і регіональних програмах державної підтримки сільського господарства, що дозволить Уряду більш ефективно планувати та спрямовувати програми підтримки сільгосптоваровиробників. Також на платформі ДАР планується надавати державні сервіси, спростити доступ до банківського фінансування та програм кредитних гарантій, а також запровадити програми таргетованої державної підтримки й оцінювати їх ефективність.

Для реалізації другого пілотного впровадження до процесу реєстрації аграріїв у ДАР залучаються об’єднані територіальні громади (ОТГ), відібрані за результатами відкритого конкурсу. Активна фаза пілотного впровадження в Запорізькій області відбуватиметься в 3 ОТГ (Михайлівська, Павлівська ОТГ Вільнянського району, Широківська ОТГ Запорізького району).

На період пілоту працівники обраних ОТГ стануть операторами ДАР і консультуватимуть фермерів з питань роботи реєстру, допомагатимуть реєструватися тим аграріям, які не мають комп’ютера або доступу до мережі Інтернет. Особлива увага під час пілотного впровадження приділятиметься процесу опрацювання заявок на виправлення помилок щодо земельних ділянок у Державному земельному кадастрі. Участь у другому пілотному впровадженні ДАР дозволить власникам земельних ділянок перевірити коректність даних на землю.

Верифікація агровиробника в Державному аграрному реєстрі відбувається за допомогою BankID або кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Для реєстрації за допомогою BankID потрібно мати картку одного з банків, підключених до системи BankID НБУ.

Проєкт реалізується у координації з Держгеокадастром, Міністерством юстиції та за сприяння проєкту Світового Банку й ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», а також Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Довідково.

Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі онлайн можна за посиланням: www.ar.gov.ua

Покрокова інструкція для реєстрації доступна у відео: https://www.ar.gov.ua/using

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю