ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ЗАТВЕРДИВ НОВУ СТРАТЕГІЮ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ, що затверджує Стратегію національної безпеки України. Документ визначає основні напрями державної політики у сфері національної безпеки, а саме: пріоритети національних інтересів України та забезпечення національної безпеки, цілі та основні напрями державної політики у сфері національної безпеки; поточні та прогнозовані загрози національній безпеці та національним інтересам України з урахуванням зовнішньополітичних та внутрішніх умов; основні напрями зовнішньополітичної діяльності держави для забезпечення її національних інтересів і безпеки; напрями та завдання реформування й розвитку сектору безпеки і оборони; ресурси, необхідні для її реалізації.

Стратегія визначає, що Україна прагне миру, який є запорукою розвитку держави, а людина, її життя та здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека – це найвища соціальна цінність.

Реалізація Стратегії має забезпечити утвердження вільної, заможної, безпечної України, у якій панує право, де кожен може реалізувати свої таланти та здібності, де люди дихають чистим повітрям, п’ють чисту воду та з якою пов’яжуть долю їхні діти й онуки.

Основними засадами державної політики у сфері національної безпеки є:

стримування – розвиток оборонних і безпекових спроможностей для унеможливлення збройної агресії проти України;

стійкість – здатність суспільства та держави швидко адаптуватися до змін безпекового середовища;

взаємодія – розвиток стратегічних відносин із ключовими іноземними партнерами.

Пріоритетами національних інтересів визначаються: відстоювання незалежності й державного суверенітету; відновлення територіальної цілісності у межах міжнародно визнаного державного кордону України; суспільний розвиток; захист прав, свобод і законних інтересів громадян; європейська та євроатлантична інтеграція.

У  Стратегії враховані останні зміни ситуації у сфері національної безпеки та оборони, що пов’язано з кризовими явищами у світі та посиленням небезпеки виникнення надзвичайних ситуацій природного й техногенного характеру.

Стратегія національної безпеки України є основою для розробки інших документів стратегічного планування, які визначатимуть шляхи та інструменти її реалізації.

 

Довідково.

З текстом Указу можна ознайомитися за посиланням.

За матеріалами офіційного Інтернет-представництва Президента України