«16 днів проти насильства щодо жінок та дівчат»

 «16 днів проти насильства щодо жінок та дівчат»: жителі східних міст України стануть учасниками соціальної вистави

У період з 29 листопада по 8 грудня мешканці шести міст Луганської, Запорізької та Донецької областей зможуть взяти участь в інтерактивному соціальному проекті, який проходитиме в рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства щодо жінок та дівчат». 

Цей проект був ініційований Програмою ООН із відновлення та розбудови миру з метою поглибити розуміння того, наскільки широким є поняття насильства. Зокрема, однією із найбільш гострих проблем ґендерно обумовленого насильства є те, що воно часто залишається невидимим – як для сторонніх осіб, так і для самих жертв цього насильства.

Тож аби наглядно довести, що насильство, окрім фізичного, буває також психологічним, економічним чи сексуальним, усіх бажаючих запрошують переглянути виставу «Гупьошка» від народного театру «Театроманія» з м. Маріуполь. Це – гостросюжетна соціальна драма режисера Антона Тельбізова за п’єсою Василя Сігарєва, головна героїня якої перебуває у токсичних відносинах з чоловіком-абьюзером.

Головна особливість вистави – у її інтерактивності. На глядачів чекає не просто споглядання за історією насильства, контролю та зневіри. Відвідувачі зможуть також стати учасниками інтерактивної інсталяції, яка розкриє близько 50 ознак насильства – як очевидних, так і прихованих. Кожен глядач зможе самостійно обрати власний перелік ознак, які, на його думку, найбільше характеризують насильство. Таким чином, інсталяція ще й слугуватиме своєрідним соцопитуванням учасників події.

Згодом усі ці ознаки вони зможуть відшукати і в діях героїв вистави, а також самостійно визначити, який із видів насильства відбувається на сцені у даний момент. Такий інтерактивний формат має на меті показати відносини насильства зі сторони та підкреслити важливість того, щоб вчасно розпізнати насильство, не замовчувати та не терпіти його, і звертатись по допомогу до близьких людей, соціальних служб та правоохоронних органів.

Соціальна вистава «Гупьошка» змусить по-новому подивитись на те, що раніше було прийнято виправдовувати та замовчувати.

Заходи відбудуться у  таких містах:

29.11 – м. Кремінна, Луганська область. Час: 12:00-14:00.  Адреса: Кремінський районний будинок культури, пл. Красна, 14.

30.11 – м. Сватове, Луганська область. Час: 12:00-14:00. Адреса: Сватівський районний Народний дім «Сватова-Лучка», Майдан злагоди, 43.

4.12 – смт. Комишуваха, Запорізька область. Час: 13:00-15:00. Адреса: Комишуваський територіальний будинок культури, вул. Богдана Хмельницького, 39.

7.12 – м. Соледар, Донецька область. Час: 12:00-14:00. Адреса:  Соледарський міський Центр культури та народної творчості, вул. Паркова, 3а.

8.12 – м. Волноваха, Донецька область. Час: 12:00-14:00. Адреса: Будинок дитячої та юнацької творчості, вул. 51 ОМБР, 3.   

10.12 – м. Сєвєродонецьк, Луганська область. Час: 17:00-19:00. Адреса: Сєвєродонецький міський Палац культури, проспект Хіміків, 28, (велика зала).

Вхід вільний. Стежте за афішами у своїх населених пунктах!

Довідкова інформація: Заходи проходять в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

 

Список вулиць