УРЯД ЗАПУСТИТЬ НАЦІОНАЛЬНУ ПРОГРАМУ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

Національна освітня платформа з цифрової грамотності «Дія: Цифрова освіта» стартує 21 січня 2020 року. Про це заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

− Ми зробимо ще один важливий крок — до подолання цифрової нерівності в Україні. Необхідні цифрові навички мають бути доступні всім. Для цього і стартує Національна програма з цифрової грамотності, − заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Як зауважив Віцепрем’єр-міністр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, перед Урядом стоїть завдання  навчити мінімум 6 мільйонів українців цифровій грамотності за три роки. Причому 70% має бути віком від 30 до 60+ років.

− Уже підготовлено конкретний план дій, як цього досягти. Ми створили онлайн-платформу з п’ятьма різними категоріями курсів. Усі вони будуть безкоштовні та доступні для кожного. Окрім цього, ми налагоджуємо співпрацю з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами. Плануємо створення власної мережі офлайн-хабів, щоб охопити програмою якомога більше людей, − зазначив Михайло Федоров.

Заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан презентувала результати першого в Україні соціологічного дослідження, яке показало, що рівень грамотності 53,5% українців у питаннях цифрової грамотності нижче середнього.

Завдяки швейцарсько-українській Програмі EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа, Міністерство цифрової трансформації провело дослідження та підготувало перші три освітні курси, що будуть запущені вже 21 січня 2020 року. На Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності українці зможуть безкоштовно пройти три онлайн-курси: базовий із цифрової грамотності, курс цифрової грамотності для вчителів і курс для батьків «Онлайн-безпека для дітей».

Курси розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній Google, Microsoft, Академія ДТЕК, ПРООН UNDP, EGAP, CISCO, Освіторія та Global Teacher Prize. Навчання буде проводитися у форматі освітнього серіалу. Замість рівнів будуть сезони, а замість уроків — освітні серії за участю експертів. Амбасадорами цифрової освіти стануть українські зірки: Ольга Сумська, Надія Матвєєва, Руслан Ханумак, Марія Єфросініна.

 

За матеріалами Урядового порталу

https://www.zoda.gov.ua/news/