Одинокі батьки мають право на соціальну податкову пільгу

Головне управління Державної фіскальної служби України у Запорізькій області інформує платників податків, зокрема одиноких матерів (батьків), вдів (вдівців) або опікунів, піклувальників, про право на податкову соціальну пільгу у розмірі 150% суми пільги, яка розрахована на кожну дитину віком до 18 років.

У 2018 році податкова соціальна пільга визначається у розмірі 1321,5 грн. у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.

Платник податку зазначає про таке право у заяві про застосування пільги, до якої додає відповідні підтверджувальні документи.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

У 2018 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить  2470 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1762 грн. х 1,4).

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги самотній матері, визначається як добуток суми, що дає право на застосування податкової соціальної пільги та відповідної кількості дітей.

Отже, у 2018 році самотня мати (батько) має право на застосування податкової соціальної пільги в сумі 1321,5 грн. у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, за умови дотримання процедур та надання відповідних підтверджуючих документів.

 За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА