Нові правила грошових платежів в Україні

З 28 квітня 2020 року українцям доведеться надавати документи (паспорт, водійські права) при проведенні грошових переказів без відкриття рахунку (карткового або будь-якого іншого) більш ніж на 5 тисяч гривень. Зараз це правило діє для операцій понад 15 тис. гривень, а через півтори тижні планку опустять втричі.

На практиці це означає, що анонімно (без надання документів та ідентифікації) не можна буде робити перерахувань:

Відправляти грошові перекази без відкриття рахунку.

Поповнювати рахунки інших людей, закидати комусь гроші на картку.

Поповнювати рахунки в платіжних терміналах.

Платити за отримані товари або послуги, якщо переводите кошти, наприклад, при доставці з післяплатою. Скажімо, за посилку, яку отримали у відділенні “Нової пошти”.

Ще раз – все це не забороняється в принципі. Але потрібно буде надавати документи (ідентифікувати себе) в обов’язковому порядку при операціях понад 5 тисяч гривень. Правда, доводити походження коштів буде не потрібно.

За комунальні послуги і кредити платимо вільно

При цьому Нацбанк ввів виключення з правила – коли банкам і іншим установам необов’язково проводити ідентифікацію людини, і все можна робити без паспорта:

Коли мова йде про оплату житлово-комунальних послуг, сплату податків, штрафів або інших обов’язкових зборів і платежів (незалежно від суми).

При оплаті кредитів – у сумі до 30 тис. гривень.

При знятті коштів з власного рахунку.

При оплаті товарів і послуг за допомогою платіжної картки.

Як тільки підключається платіжна картка – вважається, що людина вже була ідентифікована. Адже вона подавала паспорт, ідентифікаційний код, заповнювала анкету і проходив фінансовий моніторинг в банку.

bank.gov.ua

Подробнее по ссылке: https://uteka.ua/ua/publication/news-14-delovye-novosti-36-novye-pravila-denezhnyx-platezhej-v-ukraine

Список вулиць