Як уберегтися від укусів кліщів?

🌿 Із настанням тепла пробуджуються не лише рослини, але і кліщі. Зустріти цих тварин можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20–60 см, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.
Кліщі можуть переносити збудників небезпечних хвороб, наприклад кліщовий енцефаліт, туляремію, береліоз (хвороба Лайма). Тому щоб убезпечитися від кліщів варто пам’ятати про такі правила:
🔸 Обирайте закрите взуття й одяг для прогулянки: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору, бажано вдягнути штани й заправити їх у шкарпетки;
🔸 Покривайте голову головним убором;
🔸 Користуйтеся репелентом проти кліщів;
🔸 На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте в траву обабіч;
🔸 Оглядайте себе та своїх близьких щодвігодини прогулянки і після повернення додому;
🔸 Удома виперіть і попрасуйте одяг, підстилки тощо;
Якщо виявила на тілі кліща:
✔️ Одразу звертайтеся до лікаря для видалення кліща;
✔️ Якщо поблизу немає травмпункту, використайте спеціальний пристрій для видалення кліщів («кліщосмик»), що продається в аптеках, або витягніть пальцями, обгорнутими марлевою серветкою. Для цього тварину треба притиснути до шкіри та розхитати, а після – повільно викрутити шкідника;
✔️ Важливо витягти кліща із хобітком. Якщо він відірвався, дістаньте його стерильною голкою;
✔️ Потім замастіть ранку антисептиком.
Після видалення, помістіть кліща у будь-який флакон разом із шматочком трави та віддайте його в лабораторію для аналізу. Протягом трьох тижнів спостерігайте за своїм станом – в разі почервоніння шкіри в місці укусу або підвищення температури – негайно звертайтеся до лікаря.