Інформація для жителів громади про Урядову програму «Доступні ліки» в Комишуваській ОТГ

«Доступні ліки» – це урядова програма забезпечення кожного громадянина України, в т.ч. мешканців нашої громади, необхідними лікарськими засобами, які покращать якість життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності.

Програма «Доступні ліки» надає можливість пацієнтам отримати БЕЗКОШТОВНО або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:

1. серцево-судинні захворювання
  2. бронхіальна астма
  3. діабет ІІ типу

Що для цього потрібно?

1. Зверніться до лікаря та отримайте правильно виписаний рецепт.

На території Комишуваської селищної ради  рецепти на лікарські засоби виписуються сімейними лікарями КЗ «Центр первинної медико- санітарної допомоги» Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини по місцю проживання пацієнтів, на основі встановленого діагнозу, постановки на диспансерний облік та внесення в реєстр осіб хворих з вказаними вище захворюваннями, згідно паспортних даних.

На кожен призначений лікарем препарат має бути виписаний окремий рецепт, який  діятиме 30 днів. Коли термін дії закінчується – потрібно повторно звернутися до лікаря.

1. Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки».

Станом на 01.02.2018 р. до програми «Доступні ліки» на території ради приєдналися  наступні аптечні заклади:

1. ФОП Зінченко Юлія Михайлівна, аптечний пункт за адресою смт. Комишуваха вул. Гоголя буд. 4 приміщення 3.
  2. КП «Аптечне об’єднання «Фармація», аптечний пункт №212 за адресою м.Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе,10 (поліклінічний корпус КУ «ЗОКЛ»)
  3. ФОП Аліухамму Тауфік, аптека «Довіра» за адресою смт. Комишуваха вул. Богдана Хмельницького буд.72
  4. ФОП Аліухамму Тауфік, аптечний пункт за адресою с. Новотавричиське вул. Шкільна буд. 47.
  5. ФОП Аліухамму Тауфік, аптечний пункт за адресою с. Зарічне вул. Адміністративна буд.1.
  6. ФОП Аліухамму Тауфік, аптечний пункт за адресою с. Новоіванівка вул. Шарова буд.51А.

1. Отримайте ліки безкоштовно або з незначною доплатою за рецептом. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.

В аптеці пацієнт сам може вибрати торгову марку. Якщо він обере препарат з найменшою вартістю, то отримає його безкоштовно, за дорожчі ліки доведеться заплатити різницю між ціною товару з найменшою вартістю і ціною обраного пацієнтом товару.

Держава компенсує вартість лікарського засобу за найнижчою ціною, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Саме такий препарат пацієнт отримає безкоштовно.

Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 22 січня 2018 року

Що робити, коли в аптеці немає зазначених ліків?

1. Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.
  2. Пацієнт може звернутись в іншу аптеку, яка бере участь у даній програмі.
  3. Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

У разі  виникнення  питань щодо програми «Доступні ліки» – звертайтеся до свого сімейного лікаря або телефонуйте на гарячу урядову лінію: 1545.