ПЕНСІЯ ПІДВИЩЕНА МАЙЖЕ 300 ТИСЯЧАМ ЗАПОРІЖЦІВ

Головним управлінням Пенсійного фонду в Запорізькій області проведено черговий перерахунок пенсій

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 грудня 2019 року передбачено збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1564 грн до 1638 грн. У зв’язку з цим з 1 грудня проведено масовий перерахунок пенсій.

Підвищення пенсій отримали майже 300 тисяч запорізьких пенсіонерів (це 55,5% від загальної чисельності в області), у складі пенсійної виплати яких є надбавки, доплати, підвищення, що базуються на розмірі прожиткового мінімуму. Розмір мінімальної пенсії збільшено до 1638 грн, розмір максимальної пенсії зріс на 740 грн та становить 16380 грн. У кожному конкретному випадку сума підвищення індивідуальна та залежить від багатьох складових: страхового стажу, розміру заробітної плати, з якої призначено пенсію, наявності підвищень та надбавок до пенсії тощо. Оперативно дізнатись про розмір підвищення своєї пенсії можна на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду, в особистому кабінеті користувача.

Відповідно до законодавства зросли:

• мінімальні та максимальні розміри пенсій;
  • доплати за понаднормативний стаж, передбачені статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
  • пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
  • пенсії ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань;
  • щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
  • мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
  • державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;
  • надбавка почесним донорам;
  • мінімальні пенсії шахтарям.

Для працюючих пенсіонерів перерахунок у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться після звільнення з роботи або припинення діяльності.

Перерахунок пенсій здійснено за матеріалами пенсійних справ, у автоматичному режимі.