НАГАДУВАННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ НОВОРІЧНИХ ТА РІЗДВЯНИХ СВЯТ

З метою попередження травмування та загибелі людей запорізькі рятувальники нагадують правила безпеки життєдіяльності під час святкування Новорічних та Різдвяних свят.

Як наголосили у Головному управлінні ДСНС у Запорізькій області, при підготовці до Нового року особливу увагу треба приділити прикрашанню ялинки. Адже, якщо установити її з порушенням, прикрасити горючими іграшками та не сертифікованими електрогірляндами, це може спричинити займання.

Під час проведення Новорічних та Різдвяних свят:

• ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;
  • за відсутності в приміщенні електричного освітлення або його відключення святкування новорічної ялинки повинно проводитися тільки протягом світлового дня;
  • ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
  • гірлянди та інші прикраси, які підключаються до електромережі, застосовуються за умови наявності паспорта або сертифіката відповідності;
  • підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань;
  • у разі виявлення несправності в ілюмінації вона повинна бути терміново вимкнена;
  • забороняється застосовувати для прикрашання ялинки свічки.

Під час організації і проведення масових заходів слід дотримуватися таких вимог:

• при кількості людей понад 50  використовувати приміщення, забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, що не мають на вікнах глухих ґратів. Для будівель з перекриттями з горючих матеріалів такі заходи можуть проводитись у приміщеннях не вище другого поверху;
  • особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов’язані оглянути приміщення, переконатися в забезпеченості нормованою кількістю первинних засобів пожежогасіння, справності засобів зв’язку, систем протипожежного захисту;
  • повинно бути організовано чергування на сцені та у приміщеннях залів членів пожежної дружини або відповідальних та призначених за пожежну безпеку.
  • При проведенні таких заходів забороняється заповнення приміщень людьми понад установлену норму, зменшення ширини проходів між рядами, установка в проходах додаткових посадкових місць, повне відключення під час спектаклів або вистав світла, використання свічок, бенгальських вогнів, відкритого вогню, феєрверків і куріння, а також включення в програму номерів чи вистав з використанням вогневих ефектів.

Правила безпеки користування піротехнічними засобами:

• при купівлі піротехнічних виробів обов’язково ознайомтеся з інструкцією, вона повинна бути на кожному виробі. Якщо немає інформації щодо використання,  то виріб є не сертифікованим, тому користуватися ним небезпечно. Перевірте термін зберігання виробу, його встановлює сам виробник, і ніхто не має права цей термін продовжити. Обов’язково перевірте, чи не пошкоджена упаковка виробу, чи не має пошкоджень сам виріб;
  • запуск петард, феєрверків, ракет забороняється проводити всередині приміщення, з балконів та поблизу житлових, господарських будівель, новорічних ялинок;
  • піротехніку не можна зберігати біля приладів опалення (батарей, газових, електричних плит). Не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам. Не можна курити, працюючи з піротехнічними виробами, а також знаходитись у нетверезому стані.

Головне управління ДСНС України у Запорізькій області звертається до громадян: дотримуйтесь правил безпеки життєдіяльності під час Новорічних свят, будьте вкрай обережними з бенгальськими вогнями, свічками, петардами та феєрверками, дотримуйтесь правил пожежної безпеки при встановленні ялинки.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю