А той третій празник – Святе Водохреща

Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня.

Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба.

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреща воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

Напередодні свята чоловіки вирізають по льоду найближчого водоймища ополонку у вигляді хреста, а сам крижаний хрест встановлюють поруч. Іноді його поливають буряковим соком – червоний колір символізує вогонь.

Біля хреста відбувається обряд Йорданського водосвяття. Потім в ополонці можна купатися, змиваючи гріхи і заряджаючись здоров’ям на рік.

 

Комишуваська селищна рада  запрошує всіх бажаючих 19 січня 2018 року  о 0600  годині ранку на березі річки Конка, в районі старого мосту, підтримати традиції святкування Водохреща.

 

Основні правила купання на  Водохреща

 

  1. Ви повинні бути впевнені, що у вас немає медичних протипоказань;
  2. Купайтеся тільки у спеціально обладнаному для цього місці. Глибина купелі не повинна перевищувати 1 м 80 см;
  3. Правильно зберіть екіпіровку;
  4. Перш ніж зайти у воду – розігрійтеся;
  5. Купайтеся без фанатизму, достатньо лише 3 рази зануритися – за церковною традицією;
  6. Ніякого алкоголю до купання;
  7. Як тільки вилізли з крижаної води, гарненько розітріться рушником.