Кількість планових перевірок запорізьких платників зменшилась на 25 відсотків

Кількість планових перевірок запорізьких платників зменшилась на 25 відсотків

За січень-вересень 2019 року податкові аудитори провели 494 перевірки, з яких 106 планових та 388 позапланових. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість планових документальних перевірок зменшилась на 25 відсотків, позапланових – на п’ять відсотків.
Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський, з донарахованих податкових зобов’язань платники узгодили 108 мільйонів гривень та станом на початок жовтня сплатили до бюджету майже 35 мільйонів або понад 32 відсотки.
З початку року податківці перевірили 69 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та фінансових установ. За недотримання вимог податкового та валютного законодавства застосовані штрафні санкції на суму майже 11 мільйонів та зменшено від’ємне значення об’єкту оподаткування податком на прибуток на 24 мільйони.
Крім цього, у сфері готівкових операцій проведено 472 перевірки, за виявлені порушення нараховано 5 мільйонів, з цієї суми підприємці узгодили 4,7 мільйона та вже перерахували до бюджету 4,1 мільйона.
Нагадаємо, на вебпорталі Державної податкової служби України розміщено графік планових
перевірок: https://tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/362017.html.

Головне управління ДПС у Запорізькій області
ТЕМА: Контрольно-перевірочна робота

Нововведення законів про РРО: роз’яснення для запорізьких підприємців

За участю президента Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) “Потенціал” Олександра Головка, представників податкової служби Запорізької області та бізнесу відбулося засідання ради підприємців ЗОСППР. Темою для обговорення стали зміни у законодавстві щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг.
Основні норми законів для запорізьких підприємців роз’яснили заступник начальника відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями Головного управління ДПС у Запорізькій області Вікторія Монастирська та головний державний ревізор-інспектор Світлана Чічкань.
Новації у сфері РРО передбачені Законом України №128-IX “Про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”  та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг”  та Закону України №129-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг”
По-перше, вводяться в дію програмні РРО, до яких контролюючий орган забезпечує безкоштовні програмні рішення. По-друге, поряд з паперовими фіскальними звітними чеками, фіскальними звітами та денними звітами запроваджуються електронні аналоги. По-третє, чек для клієнтів формуватиметься у вигляді QR-коду, який надсилається на абонентський номер або електронну пошту. У випадках відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин.
Крім того, для споживачів передбачена можливість отримання компенсації 100 відсотків вартості придбаних товарів (від 850 гривень) у разі встановленого порушення порядку проведення розрахункових операцій. Для цього необхідно подати скаргу. Також оновлені розміри штрафних санкцій.
Під час засідання присутні підприємці та представники громадських організацій обговорили нові норми та зауважили на необхідності напрацювання та внесення законодавчих змін.

Головне управління ДПС у Запорізькій області
ТЕМА: Електронні сервіси ДФС